Pellerin/Aspelin Ramm

The Edge – et banebrytende hotellprosjekt

ElektroAutomasjonAlarm og sikkerhetRådgivning og prosjekteringEnergieffektivisering

The Edge – et banebrytende hotellprosjekt

Byggherre
Pellerin/Aspelin Ramm

Totalentreprenør
HENT

Areal
13 8400 m2

Omfang
Totalunderentreprise

År
2012 – 2014

Portrett av Roger Solskinnsbakk

Roger Solskinnsbakk

Kalkyle/Prosjektleder

+47 482 64 043 Send e-post

Ytterst på kaikanten i Tromsø troner The Edge, et av byens mest unike byggeprosjekter. JM Hansen hadde totalunderentreprisen for elektro og automasjon, og bidro til å gjøre hotellet moderne, energieffektivt og driftssikkert.

Vår leveranse

Elektro, automasjon og sikkerhet

Som totalleverandør installerte JM Hansen løsninger for:

  • Elektroinstallasjoner – Belysning, strømforsyning og energioptimalisering
  • Automasjon – Integrerte systemer for ventilasjon, varme, kjøling og lys
  • Brann- og sikkerhetssystemer – Overvåking, brannvarslingsanlegg og sprinkler

Hotellet er koblet til nabobyggene Vertshuset Skarven og Pellerin-bygget, og JM Hansen integrerte brannvarslingssystemene for felles sikkerhet.

The Edge er kjent for sitt særegne lysdesign, både utvendig og innvendig. Allerede i 2012 ble det valgt full LED-belysning, noe som har gitt store besparelser på energi og vedlikehold.

JM Hansen leverte også et intelligent SD-anlegg (sentral driftskontroll) som styrer ventilasjon, lys og energi. Systemet tilpasser seg bookingsystemet, slik at strømforbruket optimaliseres basert på hotellrommenes status.

Gjennom smarte løsninger, energieffektivisering og systemintegrasjon har vi bidratt til å gjøre The Edge til et moderne og bærekraftig hotell.